Telt pop-up 2 personers, BLACK-OUT
Varenummer 306007111
Kr. 399,00
Information
Pop-up telt til 2 pers.med Black-out effekt der holder lys og varme ude.
Virkelig smart telt, der er perfekt til eksempelvis vardretur, cykelferie
eller festival.
Med den smarte blackout-effekt kan du sove uden at blive vækket af det skarpe
sollys, som ellers kan være en fast del af de tidlige morgner på en telttur.
Specifikationer
Specifikationer: Telt pop-up 2 personers, BLACK-OUT
Specifikationer: Telt pop-up 2 personers, BLACK-OUT
| Varenummer | 306007111 |
| EAN | 5710247470355 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Black Out |
| Størrelse | |
| Længde | 220 cm |
| Bredde | 120 cm |
| Højde | 90 cm |
| Antal personer | 2 personer |
| Kvadratmeter | 3 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Soverum mål | 220x120x90 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Sort |
| Vandsøjletryk | 2000 mm |
| Vægt | |
| Vægt | 1,25 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |