Telt Family4, 4 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001053
Kr. 3.499,00
Information
Camp+Nature Family4 - 4 personers familietelt
Camp+Nature Family4 til 4 personer, har stor ruminddeling, der giver plads
til både bord og stole i opholdsrummet, samt plads til gode dobbelt
luftmadrasser i begge soverum.
Modellen er et klassisk tunnel telt med alle de moderne finesser, som gør
teltet nemt både at sætte op og ikke mindst, tage ned.
Camp+Naturer Familie 4 Deluxe er med optimal pladsudnyttelse, integreret
ventilation, har gode proportioner og høje sidepaneler.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Family4, 4 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Family4, 4 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001053 |
| EAN | 5710247555243 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Familie4 |
| Størrelse | |
| Længde | 480 cm |
| Bredde | 300 cm |
| Højde | 200 cm |
| Antal personer | 4 personer |
| Kvadratmeter | 14 m2 |
| Soverum | 2 rum |
| Opholdsrum | 1 rum |
| Soverum mål | 210x140x190 cm |
| Pakket mål | 72x30x30 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Fastsyet bund | Ja |
| Vægt | |
| Vægt | 19 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |