Telt Dome4+, 4 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001050
Kr. 1.399,00
Information
Camp+Nature 4 plus telt til 4 personer med opholdsrum
Velegnet til 4 personer og ved dårligt vejr eller hvis der er brug for skygge
er det stadig muligt at opholde sig i opholdsrummet foran sovekabinen.
Der er ligeså underlag i opholdsrummet.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Dome4+, 4 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Dome4+, 4 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001050 |
| EAN | 5710247555212 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Dome4+ |
| Størrelse | |
| Længde | 335 cm |
| Bredde | 265 cm |
| Højde | 129 cm |
| Antal personer | 4 personer |
| Kvadratmeter | 9 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Opholdsrum | 1 rum |
| Soverum mål | 210x260x119 cm |
| Pakket mål | 60x20x20 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Fastsyet bund | Ja |
| Vægt | |
| Vægt | 6,2 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |