Telt Dome4, 4 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001047
Kr. 999,00
Information
Camp+Nature, 4 personers kvalitetstelt
Kompakt turtelt for 4 personer i stabil kuppelkonstruktion med plads til
bagagen i teltes frontapsis.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Dome4, 4 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Dome4, 4 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001047 |
| EAN | 5710247585974 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Dome4 |
| Størrelse | |
| Længde | 280 cm |
| Bredde | 265 cm |
| Højde | 137 cm |
| Antal personer | 4 personer |
| Kvadratmeter | 5 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Soverum mål | 210x260x130 cm |
| Pakket mål | 51x17x17 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Fastsyet bund | Ja |
| Vægt | |
| Vægt | 5 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |