Telt Dome3, 3 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001046
Kr. 799,00
Information
Camp+Nature, 3 personers kvalitetstelt
Kompakt turtelt for 3 personer i stabil kuppelkonstruktion med plads til
bagagen i teltes frontapsis.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Dome3, 3 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Dome3, 3 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001046 |
| EAN | 5710247555182 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Dome3 |
| Størrelse | |
| Længde | 268 cm |
| Bredde | 184 cm |
| Højde | 123 cm |
| Antal personer | 3 personer |
| Kvadratmeter | 4 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Pakket mål | 51x17x17 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Fastsyet bund | Ja |
| Vægt | |
| Vægt | 3,4 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |