Telt Dome3+, 3 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001049
Kr. 1.199,00
Information
Camp+Nature 3 plus telt til 3 personer med opholdsrum
Velegnet til 3 personer og ved dårligt vejr eller hvis der er brug for skygge
er det stadig muligt at opholde sig i opholdsrummet foran sovekabinen.
Der er ligeså underlag i opholdsrummet.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Dome3+, 3 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Dome3+, 3 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001049 |
| EAN | 5710247555205 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Dome3+ |
| Størrelse | |
| Længde | 325 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 119 cm |
| Antal personer | 3 personer |
| Kvadratmeter | 6 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Opholdsrum | 1 rum |
| Soverum mål | 210x180x109 cm |
| Pakket mål | 51x17x17 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Fastsyet bund | Ja |
| Vægt | |
| Vægt | 4,9 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |