Telt Dome2+, 2 personers, Camp+Nature
Varenummer 306001048
Kr. 999,00
Information
Camp+Nature 2 plus telt til 2 personer med opholdsrum
Velegnet til 2 personer og ved dårligt vejr eller hvis der er brug for skygge
er det stadig muligt at opholde sig i opholdsrummet foran sovekabinen.
Der er ligeså underlag i opholdsrummet.
Specifikationer
Specifikationer: Telt Dome2+, 2 personers, Camp+Nature
Specifikationer: Telt Dome2+, 2 personers, Camp+Nature
| Varenummer | 306001048 |
| EAN | 5710247555199 |
| Mærke | Camp+Nature |
| Varetype | Telt |
| Model | Dome2+ |
| Størrelse | |
| Længde | 315 cm |
| Bredde | 147 cm |
| Højde | 119 cm |
| Antal personer | 2 personer |
| Kvadratmeter | 5 m2 |
| Soverum | 1 rum |
| Opholdsrum | 1 rum |
| Soverum mål | 210x140x109 cm |
| Pakket mål | 45x17x17 cm |
| Materialer | |
| Telt-materiale | Polyester |
| Teltstænger | Glasfiber |
| Farve | Blå |
| Vandsøjletryk | 3000 mm |
| Vægt | |
| Vægt | 4,2 kg |
| Tilbehør | |
| Inkl. pløkker | Ja |
| Inkl. opbevaringstaske | Ja |